Projecten

 

Projecten Glasgroente

Biologische bestrijding van bladluis in paprika

toegevoegd op dinsdag, 25 augustus

Door: Martijn Keijzer


Probleemstelling

Biologische bestrijding van bladluis in paprika is zeer lastig en wordt in de biologische teelt van paprika als het grootste knelpunt gezien. In de gangbare paprikateelt wordt nog vaak met insecticiden gecorrigeerd. Om verschillende redenen is het echter van belang ook in de gangbare paprikateelt zwaarder te gaan leunen op biologische bestrijding van bladluis.

 

Doelstelling

Het doel is om de biologische bestrijding van bladluizen in paprika te verbeteren met inzet van een combinatie van (nieuwe) biologische bestrijders, gecombineerd met de juiste uitzetstrategieën.

 

Plan van aanpak

In fase 1 wordt in 3 afzonderlijke kasproeven de effectiviteit van 5 sluipwespsoorten vergeleken op boterbloemluis, rode luis of op een combinatie van beide bladluissoorten.

In fase 2 wordt de werking van verschillende bladluispredatoren bekeken. In een kasproef zal de werking van tenminste één nieuwe gaasvliegsoort worden vergeleken met de huidige beschikbare predatoren (galmuggen, zweefvliegen, groene gaasvlieg, lieveheersbeestjes).

In fase 3 wordt er in een kas van 144 m2 verschillende natuurlijke vijanden tegelijkertijd uitgezet tegen rode luis en boterbloemluis. Daarbij wordt in de eerste plaats het zoekvermogen getest en in de tweede plaats de onderlinge concurrentiekracht.

In fase 4 worden er in kasproeven verschillende strategieën voor biologische bestrijding van bladluis vergeleken.

 

Dit project wordt gefinancierd door het Productschap Tuinbouw, Koppert en Applied Bionomics.

Meer projecten Glasgroente